• 0 532 733 44 77
  • info@verimlilikenstitusu.com.tr

DANIŞAN GÖRÜŞLERİ


• Gerek kurumsal, gerekse de bireysel düzeyde yaptığımız çalışmalarla hayatımıza değer Dr. Ebru Nurluoğlu’nu yürekten kutluyorum, bu kitapları yazarak hepimize ışık oluyor, yol gösteriyor.
Aytekinhan Yıldırıcı / Derindere Yönetim Kurulu Başkan Vekili

• Dr. Ebru Nurluoğlu donanım ve derinliğini son derece mütevazıce paylaşarak, kurumumuzdaki tepe yöneticilerimize önemli destek verdi. Aynı anda mutlu ve verimli çalışılabilmek için, kişisel sorumluluk alınmasına rehberlik eden; bilgisini cömertçe paylaşan; her adımda açık ve dürüst ilerleyen; dokunuşlarıyla fark yaratan; kişisel ve takım verimliliğinin tereddütsüz emanet edilebileceği bir uzman...
Figen Karatan / Odeabank İK Direktörü

• Ebru dinleme yetisi, profesyonelce soruları, yüksek sezgiselleri ile yöneticilere hızlı ilerleme sağlatan bir koç. Gerek farkındalığa, gerekse de kişilerin ve ekiplerin gündemlerindeki konulara olan katkısıyla, her şirketin ihtiyacı olan güvenilir bir yol arkadaşı.
Erim Taylanlar / NCell Telia Sonera YK Danışmanı

• Ebru’nun yazdığı ilk kitap bir harikaydı; şirkette pek çok insanın hayatına dokundu. Birileri spora, birileri kurslara kaydoldu… Bu yeni kitabında da şirketlerin yeni bir ufağa bakmalarını sağlayacağından eminim.
Seçil Kılıçoğlu / Group Bel İK Direktörü

• Dr. Ebru Nurluoğlu, bizi kurum olarak yapmakta olduğumuz gündelik işlerden çekip, varlık ve mutluluk kaynaklarımızı görmeye ve deneyimlemeye davet eden, ailemizden bir üye. Yürümekte olduğumuz yolda şirket olarak ve birey olarak bizleri bir araya getiren ve birbirimizde var olan ışığı görmemizi sağlayan değerli bir yol arkadaşımız. Gerçekleştirdiğimiz atölyeler ve eğitimler ile yaptıklarımızdan ziyade, varlığımızın ve oluşumuzun bize başarı getireceğini hatırlatan Ebru ile bugünümüz dünümüzden daha güzel olacak…
Ertuğrul GÜNAY / BekaertDeslee Avrupa Operasyon Direktörü

• Dr. Ebru Nurluoğlu, yüksek becerideki yöneticiler ve takımlarının birbirleriyle çekişmek / yarışmak yerine piyasayla yarışır hale gelmelerine müthiş katkı sağlayan çok bilinçli bir eğitmen ve danışman. Deneyimlerini anlattığı bu kitabın dörtte birini bile tam uygulayan bir yöneticinin takımının gelişimine oldukça ivme kazandıracağına inanıyorum.
Servet Taze / Şekerbank Genel Müdürü

Eğitim Görüşleri


• Kitaplarda öğrenemeyeceğimiz bir ders yaptık. Hiçbir zaman kurban gibi davranmamak gerektiğini içimize sindirdik. Teknik taraftan da kopmadan olabilecek en eğlenceli dersi yaşadık.
Mete

• Öncelikle mükemmel ders anlatışının yanı sıra hayatla ilgili hem kalite hem de sosyal sorumluluk gibi önemli şeyleri bize fark ettirmeden öğretmeyi başardı. Hayatta her şeyin sınav gibi görülmeden, aslında hayatın okulun kendisi olduğunu bize muzipçe hatırlattı.
Erdem

• Ebru hanım sayesinde hiç tanışmadığım bir ders tarzıyla tanıştım. Dersleri öğrendik ama fazlası vardı; Ebru hanımın bu tarzıyla, öğrenmeyi öğrendik... Sorumlu davranmayı, zamanında işlerimizi bitirmeyi insanlara karşı duyarlı olmayı, gerçeklerle hesaplaşmayı, kişisel olarak tahammül ve sabır göstermeyi koca insanlar olarak adeta yeniden öğrendik.
Fatmagül

• Bu derste bilmediğim hiç bir şey öğrenmedim. Acı olan bu derste öğrendiklerim bana yanlış bildiğim ne çok şey olduğunu gösterdi. Meğerse her şeye geç kaldığımı öğrendim ve artık işi yarım getirmek pahasına zamanında getirmeyi, başkasına ihtiyaç duymadan sadece kendim olarak var olmayı, sadece kendimi getirsem bile oyuncu olmayı, çözüm üretmeye çalışmayı öğrendim. Yapmış olmak için yapmayı değil de olması için yapmayı öğrendim. Olmasa bile oldurmayı öğrendim. Son olarak, hiç bilmemenin, yanlış bilmekten daha doğru olduğunu öğrendim.
Arzu

• Onunla ders yapmak hem çok eğlenceli hem de çok şaşırtıcı. Nasıl bir enerjisi var,her şeye nasıl bu kadar vakıf hala anlayabilmiş değilim… Çünkü farklı, alışılmışın dışında. Bazen direndik. Yanılmışız. Gerçekten de anladık ki doğru yolda olan Ebru hanımdı ve biz o yoldan çok uzaktık. Ezberci, yorgun, ümitsiz, sormayan, sorgulayan insanlar olarak (istisnaları tenzih ediyorum) bizi çok mutlu etti bu ders.
Can

• Bize samimiyetle katlandığı ve gelişmemizi sağladığı katkı için minnettarım.
Esra

Koçluk/Danışmanlık Görüşleri


• Canım koçum, sana geldiğim her konuda bana yaşattığın farkındalık ve sıçrama, benim kalbimden ve zihnimden yaklaşarak genişlettiğin bakış açım için çok teşekkür ediyorum. Beni çoğaltarak bana geri veriyorsun.
Yeşim – iş kadını

• Sevgili Ebru, koçluklar boyunca özenin, cömertçe sunduğun desteğin ve yakınlığın için teşekkür ederim.
Hakkı – yatırım uzmanı

• Ebru, mentorüm olarak hayat amacımı ortaya çıkarmamda ve değişim yolculuğumda özgüvenimi sağladığın için sana çok teşekkür ederim. Gerek senden aldığım koçluklar ile elde ettiğim farklı bakış açıları gerekse koçluk yolculuğumun zenginleşmesine verdiğin destek, benim için çok kıymetlidir.
Ali – koç

• Sevgili koçum Ebru, güçlü yönlerime sahip çıkmam yönündeki teşvikin, hedef ve amaçlarımla aynı hizada olup olmadığımı takip eden dikkatin, hayatımın önemli konularını emanet edebilmem için sunduğun güvenli ortam için sana minnettarım.
Yelda – eğitimci

• Eşsiz motivasyon ve isteklendirmen ile yeniden geleceğimi oluşturmama yardımcı olduğun için sonsuz teşekkürler

• Ebru hanımla probleme problem değil, “durum” demeyi öğrendim.
Seçil – yazılım uzmanı

• Ani ve radikal kararlar… Çok keyifli. Bundan gerçekten keyif alıyorum çünkü şaşırıyorlar. Çevremdeki insanları, arkadaşlarımı, ailemi şaşırtmayı seviyorum. Hepsi benim için “ne şanslı”, “ne kısmetli” adam diyor. Bir yandan da nasıl başardın diye soruyorlar. Şansa inanıyorum tabiî ki ama hayatımın en önemli kararlarını alırken de işimi sadece şansa bırakacak kadar şanslı olmadığımın farkındayım. Koçum var.
Bülent – avukat

• İletişim danışmanım ve ayrıca koçum olduğu zamandan beri, benim için en önemli kararların arkasındaki gizli güç Ebru hanım oldu. O’nun söylediği çoğu şeyin ben de farkındaydım, ben de biliyordum, ben de görüyordum ama O’nun tarzıyla söylenmesine, O’nun örneklemeleriyle gösterilmesine, O’nun bana güvenli yol arkadaşı olmasına ihtiyacım varmış.
Fulya - pazarlama uzmanı

• Hayatımın en zorlu döneminde koçluk sürecini koçum Ebru Nurluoğlu ile birlikte geçirdik. Bu süreci onun sayesinde çok rahat atlattım. Kendime kendimi fark ettirdiği, kendi değerimi ve yapabileceklerimi hatırlattığı, hayatımı baştan aşağı (imajım ve stilim dahil) değiştirmeme vesile olduğu, bana yaşama sevincini tekrar yaşattığı için çok teşekkür ediyorum. Bu dünyada Ebru hanım gibi bir uzmanı tanımak yaşanabilecek en büyük şanslardan biri. Ben bu şansı yakalayabildiğim için çok mutluyum.
Taner - iş adamı

• Ebru hanımla çalıştığım kısa süre içerisinde içine girdiğim yeni iş dalı hakkında zihnimde ciddi bir netlik sağladım, adımlarımı daha emin ve kendime güvenli şekilde atmaya başladım. Bugün yaptığım çalışma sırasında kafamda çizdiğim hedeflerin bir kısmını gerçekleştirmiş ve girdiğim yeni iş kolunda iyi bir gelişme sağlamış durumdayım. Koçluk çalışmalarının, hedefime ulaşma konusunda sağladığı hızlandırıcı etkiye hayran kaldım. Ebru Hanım’ın koçluk çalışmaları sırasında yarattığı güvenilirlik duygusunun çalışmanın başarısında önemli etkisi olduğunu düşünüyorum.
Erdem - üst düzey yönetici

• Ebru hanım derin bilgisi ve tecrübesinin yanı sıra şaşırtıcı algısından gelen birikimle, gündemimdeki çeşitli konularda bana ayna tuttu. Etkilendim..Aynada gördüklerimin bazılarından huzursuz oldum... Ama bu sayede koçluk ile konfor alanımdan çıkmak için harekete geçtim....Ve başardım.
Meltem – mühendis

• Ebru Hocamla koçluk müthiş bir serüven, bir kere karşınızda sizi okuyan bir insan var, haklıyım ama diyerek sığındığım her bahaneyi beni incitmeden kendi kendime bulmam adına öyle zamanlarda öyle sorularla geldi ki kalakaldım. Mutluluk kişinin kendinde olandan özgürleşmesiyle geliyor, ve bu süreçte Ebru Hocamın varlığı bana ilaç gibi geldi..
Erhan – yönetici